Güneş Enerjili On Grid Şebeke Bağlantılı Sistemler

Güneş Enerjili Şebeke Bağlantılı On grid Sistemler öz tüketim sistemlerine benzer çalışmaktadır. Sistemlerde akü mevcut olmayıp Gündüz üretilen elektrik direkt olarak iç kullanımda tüketilmektedir.

On Grid Güneş Enerjisi Sistemlerinin Öz tüketim sistemlerinden farkları;

  • Öz tüketim sistemlerinde proje ve izne gerek yoktur. Şebeke Bağlantılı sistemlerde ise proje ve çağrı mektuplarının alınması gerekmektedir.
  • Öz tüketim sistemleri ile sadece gündüz tüketimi karşılanabilmektedir. On grid sistemlerde ise ihtiyaç fazlası enerji çift yönlü sayaç üzerinden şebekeye verilmektedir. Bunun içinde aylık üretilen elektrik miktarı ile aylık tüketilen elektrik miktarına bakılıp aradaki fark müşteriye ya da bölgedeki elektrik dağıtım firmasına fatura edilmektedir.
  • Özellikle 15 kw ve üzeri güneş enerjisi sistemlerinin şebeke bağlantılı yapılması avantaj ve ciddi maddi kazanç sağlayacaktır.
  • Şebeke bağlantılı güneş enerjisi sistemlerinde firmamıza verecek olduğunuz vekalet ile adınıza tüm işlemler tarafımızdan yapılacak olup anahtar teslim sisteminizin kurulumu gerçekleştirilecektir.
  • Öz tüketim sistemlerinde limiterli inverter olması zorunludur. Şebeke bağlantılı sistemlerde ise böyle bir zorunluluk yoktur. Herhangi bir on grid inverter seçilebilir.